Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 221

Temat: Zespół paranoidalny

Gość

Zespół paranoidalny

Zespół paranoidalny - polega na występowaniu u chorego omamów i urojeń oraz elementów rozpadu osobowości (dziwaczność, niezdecydowanie, uśmiechanie się bez powodu). Omamy mają najczęściej formę głosów, rozmawiających na temat pacjenta. Urojenia mogą być dziwaczne (np. pacjent uważa, że jest bogiem lub antychrystem). Zespół paranoidalny występuje w schizofrenii.
    [www.psychiatria.info.pl/pokaz_kat.php?idkat=10]

Byłam wczoraj u psychiatry i pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie cierpię na zespół paranoidalny. Najważniejszą rzeczą, o której najwięcej chciała się dowiedzieć były kamery. Ciągle czuję je na sobie i mam wrażenie (jestem prawie pewna), że ktoś mnie przez nie obserwuje. W domu, w szkole, na zakupach... Kiedy jestem sama zdarza mi sie przesiedzieć nawet parę godzin w ukryciu przed tymi "kamerami". Kiedy potem czuję się już lepiej widzę, że to jest głupie ale chwilami nie umiem nad sobą panować. Na ulicy wydaje mi się, że ktoś mnie śledzi. Jeszcze się chyba nie zdarzyło, żebym poszła na spacer nie oglądając się za siebie. Kiedy jest bardzo cicho czasem zaczynam słyszeć dziwaczne dźwięki. Nie umiem ich opisać. Czasem nazywam je "muzyką", chociaż niektóre z nich wcale muzyki nie przypominają. Głosy "dyskutujące" na mój temat zdarzają się, ale rzadko. Dużo częściej słyszę dzieci. Idąc miastem, szkolnym korytarzem czy gdziekolwiek widzę, jak ludzie się na mnie gapią. Mam wrażenie, że niektórzy znają moje myśli i się ze mnie śmieją :roll: albo że znają moją przeszłość. Kiedy ktoś rozmawia patrząc się na mnie wpadam w szał. Zdarza mi sie mylić sen z rzeczywistością, np. jeśli coś mi sie przyśniło ja jestem przekonana, że działo to się naprawdę. Czasem widzę "na jawie" wytwory swoich snów. Mam takie dni, że zupełnie bez powodu chciałabym się zabić. Wtedy kiedy coś mi nie pójdzie, mówię do siebie "przecież i tak może jutro mnie tu nie być". Dochodzą do tego bóle głowy i klatki piersiowej oraz koszmarne problemy z pamięcią. Np. wczoraj w poczekalni u pani doktor (kiedy mama ze mną rozmawiała) przypomniałam sobie o jednej ważnej rzeczy, a gdy już tam weszłam, to po prostu zapomniałam. Tego dnia przypominałam to sobie jeszcze 4 razy. Dzisiaj też już nie pamiętam, co to było. Jest tego więcej, ale jakoś nie mogę sobie teraz przypomnieć :roll:
    ach. byłabym zapomniała :roll: pani doktor powiedziała, że to wszystko prawdopodobnie wzięło sie od nieleczonej depresji :|

Zawsze razem
    Posty Dziękuje / Lubie
    Punkty
    62
    korunia najważniejsze, że w końcu problem został nazwany i można się nim zająć.ze zgłosiłaś się o pomoc i będziesz mogła dzięki temu sobie pomóc w zdrowieniu.że specjaliści ci w tym pomogą...że już nie jesteś z tym wszystkim sama....
    ściskami mocno i pozdrawiam ciepło!!! :*
    "Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę”

Gość
    szczerze mówiąc, to teraz, po nazwaniu problemu, zaczynam się go bać...

Zaufani
    Posty Dziękuje / Lubie
    Punkty
    56
    A miałaś robione EEG i tomografię?
    Czy znane są przyczyny bólów głowy?
    oiselle

Gość
    ellesio, właśnie nie są znane. rok temu mnie badali i nic nie wykazało. lekarka wczoraj trochę postraszyła mnie guzem mózgu (bardzo silne bóle głowy i plamy przed oczami). mam jechać do szpitala (dostałam skierowanie na oddział psychiatryczny) i tam przy okazji mają mi wszystko zbadać.

Zawsze razem
    Posty Dziękuje / Lubie
    Wpisów
    1
    Punkty
    71
    korunia, bedzie dobrze tam sie Toba porządnie zajmą,nie bedziesz musiala znowu biegac po roznych lekarzach nie wiadomo gdzie,tylko zrobia wszystko za jednym zamachem
    I think I better leave right now before i fall any deeper,i think I better leave right now feeling weaker and weaker,somebody better show me how,before i fall any deeper...

Gość
    haha ;D taki "generalny remont", tak? :P

Zawsze razem
    Posty Dziękuje / Lubie
    Wpisów
    1
    Punkty
    71
    heheh cos w tym rodzaju,wiesz poprawia tu i tam
    I think I better leave right now before i fall any deeper,i think I better leave right now feeling weaker and weaker,somebody better show me how,before i fall any deeper...

Gość
    chyba im sie nie uda :P mnie trzeba cała poprawić

Zawsze razem
    Posty Dziękuje / Lubie
    Wpisów
    1
    Punkty
    71
    to sie tez da zrobic